Hiába Tóth Balázs jó teljesítménye, a Blackburn ismét kikapott!

Kedd este a 11. fordulóval folytatódtak az angol másodosztály, a Championship küzdelmei. Tóth Balázs együttese, a Blackburn Rovers a Sheffield Unitedet fogadta. A hazaiak kapuját ezúttal is a magyar válogatott legutóbbi három mérkőzésén kiváló teljesítményt nyújtó Tóth védte.

A Blackburn ugyan az első félidő 40. percében a japán Ohashi révén megszerezte a vezetést, azonban a második játékrészben a Sheffield Henriksson (öngól, 54’), Burrows (70’) és Campbell (92’) találataival fordított, 3-1-re győzött, így mindhárom pontot elvitte az Ewood Parkból.

Tóth Balázs, a három kapott gól ellenére, jó teljesítményt nyújtott: az első félidőben két védése is volt – előbb O’Hare közeli lövését hárította szépen lábbal, majd Tanganga öt méterről, a földre pattintva tette kapura a labdát, de a magyar kapus bravúrral kiszedte azt a jobb felső sarokból. A második félidőben egy tizenhatoson belüli védése volt, a gólokról nem tehetett, kiszolgáltatott helyzetben volt.

A passzhatékonysága viszont Balázsnak továbbra is alacsony: ezen a találkozón mindössze 36% (9/25) volt, a 17 hosszú indításából csak egy volt pontos. Összességében azonban így is jó és megbízható teljesítményt nyújtott.

Tóth Balázs az idei szezonban 10 bajnokin védett, 16 gólt kapott, és 2 mérkőzést hozott le kapott gól nélkül.

A Blackburn újabb vereségével már öt bajnoki mérkőzés óta nyeretlen, ezalatt mindössze egy pontot gyűjtött. A Rovers 10 forduló után 7 ponttal a 23., utolsó előtti, kieső helyen áll a Championship tabelláján.

Kosznovszky Márk együttese szintén pályára lépett, a Portsmouth hazai pályán fogadta a Coventry együttesét, és 2-1-es vereséget szenvedett. A magyar középpályás ugyan kerettag volt, de nem kapott lehetőséget. Kosznovszky ebben az idényben 5 mérkőzésen lépett pályára, 1-szer volt kezdő, átlagban 31 percet töltött a pályán, gólja, gólpassza nincs.
A Portsmouth 13 ponttal 15. a bajnokságban.

Kép forrása: mlsz.hu

Ajánlott